Przejdź do treści

Rusza IV edycja – zgłoś projekt

Rusza IV edycja Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Nagroda przyznawana corocznie najlepszym dziełom architektonicznym, ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenia uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.​

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, DOM JEDNORODZINNY, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii – nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW. Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Najzdolniejszych z nich uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA.

Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

Nagroda objęta jest honorowym patronatem Wojewody Województwa Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

KAPITUŁA

Zgłoszenia do Nagrody oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

arch. Błażej Janik  – przewodniczący Jury, SARP Katowice
arch. Szymon Rozwałka – czeskie Brno
arch. Aida Januszkiewicz Piotrowska – przedstawicielka Wojewody Wielkopolskiego, członek WPOIA RP
arch. Piotr Grabowski – wiceprezes SARP Poznań, członek WPOIA RP
arch. Jowita Maćkowiak – przedstawicielka Marszałka Województwa Wielkopolskiego
arch. Katarzyna Weiss – członkini Rady WPOIA RP, SARP Poznań
arch. Piotr Bartosik –  członek Rady WPOIA RP, SARP Poznań
arch. Ewa Gbiorczyk – członkini Rady WOIA RP, SARP Poznań
prof. Piotr Korduba – dyrektor Instytutu Historii Sztuki UAM
Anna Dudzińska – dziennikarka, Radio 357

arch. Karolina Groszek – sekretarz konkursu

ZGŁASZANIE PROJEKTU

Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej www.naww.pl od 28 kwietnia do 31 lipca 2023. 

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoś projekt”.

ORGANIZATORZY

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

PARTNERZY NAGRODY

AGC Glass, Aliplast, Baumit, BP2

PATRONAT MEDIALNY

Architektura i Biznes, Architektura Murator, Głos Wielkopolski, Radio 357, WhiteMAD