Kapituła Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego ogłosiła tegoroczne nominacje:

w kategorii BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY:

  1. Kamienica przy Rynku Wildeckim 3 w Poznaniu, autorzy: Ultra Architects Sp. z o.o.
  2. Budynki mieszkalne wielorodzinne, ul. Ratuszowa 12 w Szamotułach, autorzy: Vowie Studio Plus
  3. Winiarska 40 – Budynek mieszkalny wielorodzinny, ul. Winiarska w Poznaniu; autorzy: CDF Architekci
  4. Fama Jeżyce Etap I, ul. Stanisława Barańczaka w Poznaniu, autorzy: HRA Architekci

w kategorii BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ:

  1. Nowy Rynek w Poznaniu – etap II, budynek D, ul. ks. Jakuba Wujka/ róg ul. Wierzbięcice, Poznań, autorzy: Medusa Group
  2. Kompleks oświatowo – sportowy w Baranowie, ul. Orlika, 63-604 Baranów, autorzy: NEW ARCHITEKCI s.c. Jacek Nesterowicz, Adriana Waś
  3. Budynek ekspozycyjno – biurowy Blum Polska, ul. Poznańska 16, 62-020 Jasin, gm. Swarzędz, autorzy: Tekktura Sp. z o.o.
  4. Centrum Aktywizacji Społecznej „TLENOWNIA”, ul. Nowa 2, 64-020 Czempiń, autorzy: Pracownia Projektowa J.P. Woźny
  5. Ogrodowy pawilon do jogi wraz z funkcjami towarzyszącymi, Leśna 68, 62-081 Przeźmierowo, autorzy: Mili Młodzi Ludzie
  6. Shoot house, 63-130 Włościejewki, P3 Pracownia Architektury, autor Sebastian Nowakowski

w kategorii DOM:

  1. Dom w Poznaniu, ul. Cynamonowa 10, Poznań, Studio GAB, Katarzyna Osipowicz-Grabowska, Piotr Grabowski
  2. Hill Top House, Malinowa 15B, 62-023 Borówiec, autorzy: mode:lina
  3. Przebudowa domu jednorodzinnego, Leszno, autorzy: studio de.materia
  4. Złamany dom w Poznaniu, Jasna Rola 55c Poznań, autorzy: Ultra Architects Sp. z o.o.
  5. Nowy Strzeszyn Etap 2, ul. Hanny Malewskiej, autorzy: Insomia

w kategorii DZIEŁO EKSPORTOWE:

  1. Przebudowa Amfiteatru im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie, ul. Piastowska 7, 75-001 Koszalin, autorzy: Autorska Pracownia Architektoniczna – Jacek Bułat
  2. Żłobek „Zakątek Malucha” i Przedszkole „Zakątek Przedszkolaka” w Łochowie, ul. Szosa Nakielska 28b 86-005 Łochowo, autorzy: Decocafe Architektura Dobrochna Kniat, Krzysztof Kostrzyc, Małgorzata Czarniak
  3. Biurowiec REACT w Łodzi, ul. Piłsudskiego 24, 90-368 Łódź, autorzy: Piotr Litoborski i Piotr Marciniak – Biuro architektoniczne Sp. z o.o. oraz zespół w składzie: Jędrzej Pawlaczyk, Karolina Wójcik-Pietrzak, Iwona Jankowska, Daria Olejniczak, Tomasz Grzegorek, Natalia Rozmiarek, Ewa Jachimczak, Sylwia Świtała, Małgorzata Kaliska i Kolektyf- SIW

w kategorii PRZESTRZEŃ WSPÓLNA:

  1. Duch Palatium Mieszka I oraz jego żony Dobrawy na Ostrowie Tumskim w Poznaniu, ul. Ostrów Tumski 17, 61-120 Poznań, autorzy: Projekt architektoniczny: Pracownia Projektowa J.P. Woźny z zespołem. Projekt i realizacja szkła artystycznego: ARCHIGLASS Tomasz Urbanowicz i Konrad Urbanowicz z zespołem.
  2. Przebudowa Rynku Łazarskiego w Poznaniu, autorzy: Autorska Pracownia Architektoniczna – Jacek Bułat
  3. Ławki do Dendroterapii na Stawach Dębińskich, Łęgi Dębińskie- Staw Dębowy, autorzy: Irina Matei, Katarzyna Brągiel, Lais Kurt Laurisch, Michał Wachura, Cezary Nagórski, Edgars Plocins, Sabīne Asere, Robert Hirsch, Paula Riechardt, Carla Riechardt, Sebastian Scharf, Laura Kalniņa, Joanna Lipnicka, Marius Wissner
  4. Mebel do obserwacji ptaków nad Stawem Słonecznym, Łęgi Dębińskie, Staw Słoneczny, autorzy: Iwo Borkowicz, Adam Siemaszkiewicz, Maria Kwiatkowska,Marcin Stępień , Eduards Lasmanis, Jelizaveta Zaiceva, Tugba Cakir, Vladyslava Yesypovych, Peer Hastenteufel, Natalia Rajchel, Pauline Gust, Malte Lars Henningsen, Sabine Ozolina, Maria Dondajewska

w kategorii WNĘTRZE:

  1. Budynek ekspozycyjno – biurowy firmy Blum Polska, ul. Poznańska 16, 62-020 Jasin, gm. Swarzędz, autorzy: Tekktura Sp. z o.o.
  2. Biuro CRAFTON, Cicha 3, 61-710 Poznań, autorzy: mode:lina
  3. Wyspa 12, Wyspiańskiego 12/21, 60-750 Poznań, autorzy: Barbara Jakubowska & Borys Kozłowski
  4. Modernizacja przestrzeni wspólnych w budynku Globis, Roosevelta 18 60-829, autorzy: Insomia

w kategorii MŁODY TWÓRCA:

  1. INAINN ARCHITECTS https://www.inainn.eu/
  2. mgr. inż. arch. Piotr Kamiński https://www.wartoscdodana.com/
  3. mgr. inż. arch. Maciej Sokolnicki https://www.ms86a.com/
  4. mgr. inż. arch. Bartosz Gurawski ARPA Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego

Wszystkim finalistom gratulujemy i prosimy o przygotowanie plansz konkursowych zgodnie z regulaminem NAWW do 26 września br.
Wzór planszy dostępny w zakładce MATERIAŁY.

Zdjęcia finałowych projektów można obejrzeć w zakładce NOMINACJE 2022. Zapraszamy.