Przejdź do treści

Rusza 5. edycja NAWW– zgłoś projekt

Rusza 5 edycja Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego. Nagroda przyznawana corocznie najlepszym dziełom architektonicznym, ma na celu promowanie wysokiej jakości architektury krajobrazu kulturowego Wielkopolski, a także zwrócenia uwagi na tworzenie spójnego i estetycznego obrazu przestrzennego regionu oraz wspieranie rozwoju wartościowych rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych.​

Nagroda ma uhonorować wyróżniające się dzieła architektoniczne zrealizowane na terenie Wielkopolski w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu, w następujących kategoriach: BUDYNEK UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, BUDYNEK MIESZKALNY WIELORODZINNY, DOM JEDNORODZINNY, WNĘTRZE i PRZESTRZEŃ WSPÓLNA, oraz wyłonienie spośród laureatów tych kategorii – nagrody głównej, jaką jest Grand Prix NAWW.

Zależy nam także na wyróżnieniu młodych architektów – którzy mimo, że są na początku swojej drogi zawodowej – są już widoczni na rynku usług projektowych w naszym regionie, a swoją postawą i działalnością przyczyniają się do promocji dobrej architektury w Wielkopolsce. Najzdolniejszych z nich uhonorujemy nagrodą MŁODY TWÓRCA.

Dodatkową kategorią jest nagroda – DZIEŁO EKSPORTOWE WIELKOPOLSKICH ARCHITEKTÓW to wyróżnienie dla najlepszego dzieła architektonicznego zrealizowanego poza granicami administracyjnymi naszego województwa autorstwa wielkopolskich projektantów.

Nagroda objęta jest honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

KAPITUŁA

Zgłoszenia do Nagrody oceniać będzie profesjonalne jury w składzie:

mgr inż. arch. Dariusz Herman –  przewodniczący kapituły, SARP Koszalin 

mgr inż. arch. Wojciech Mazan – architekt, członek redakcji kwartalnika RZUT

mgr inż. arch. Ewa Porębska – krytyczka, kuratorka architektury. Laureatka Nagrody Honorowej SARP 2023

mgr inż. arch. Kinga Grzybowska – przedstawiciel SARP Poznań

mgr inż. arch. Mariusz Jakubczyk – przedstawiciel WOIA RP 

mgr inż. arch. Piotr Kluj – przedstawiciel WOIA RP 

mgr inż. arch. Aida Januszkiewicz – Piotrowska – przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego, członek WOIA RP

mgr inż. arch. Jowita Maćkowiak – przedstawiciel Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Sekretarz konkursu: Magdalena Wypusz

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia do Nagrody przyjmowane są poprzez formularz elektroniczny na stronie internetowej od 27 czerwca do 2 września 2024. Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoś projekt”.