Przejdź do treści

Kapituła NAWW 2023 – Jowita Maćkowiak

Patronem honorowym Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego jest Marszałek Województwa Wielkopolskiego.
Przedstawicielem Marszałka w Kapitule Nagrody NAWW jest Jowita Maćkowiak – architekt i urbanistka. Absolwentka Politechniki Poznańskiej. Od początku życia zawodowego związana z urbanistyką i planowaniem regionalnym.

  • Od 2020 r. Dyrektor Wielkopolskiego Biura Planowania Przestrzennego w Poznaniu.
  • Główny projektant Planu zagospodarowania przestrzennego miejskiego obszaru funkcjonalnego Poznania oraz autorka wielu analiz i dokumentów strategicznych dla Wielkopolski.
  • Ukończyła Studia Podyplomowe w zakresie urbanistyki planowania przestrzennego i gospodarki przestrzennej na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, program Nowoczesne zarządzanie rozwojem miast w ramach projektu Unii Europejskiej TEMPUS –PHARE Collegium Polonicum oraz Akademię Rozwoju Regionalnego w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Autorka publikacji z zakresu planowania regionalnego stref podmiejskich oraz gościnna wykładowczyni na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM.
  • Członek Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Poznaniu oraz Wojewódzkiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej Województwa Dolnośląskiego.

Pani Jowita Maćkowiak aktywnie wspiera Organizatorów Nagrody Architektonicznej Województwa Wielkopolskiego od 1 pierwszej edycji za co serdecznie dziękujemy!

Przypominamy, że zgłoszenia można składać do 31 lipca 2023 roku.

Formularz zgłoszeniowy oraz Regulamin Nagrody dostępne są na stronie internetowej www.naww.pl w zakładce “Zgłoś projekt”.

ORGANIZATORZY
Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań, Wielkopolska Okręgowa Izba Architektów RP

PARTNERZY NAGRODY
AGC Glass, Aliplast, Baumit, BP2, 

PATRONAT MEDIALNY
Architektura i Biznes, Architektura Murator, Głos Wielkopolski, Radio 357, WhiteMAD